Na kvalitu vody v bazénu byste měli brát velký zřetel, jinak můžete přijít i k úhoně. Rozmnožené bakterie či dokonce řasy nejsou pro lidskou pokožku zrovna ideální, a tudíž je potřeba je efektivně zlikvidovat. K tomu může sloužit celá řada přípravků. Tím nejpoužívanějším jsou tablety s aktivním chlórem, který funguje jako dezinfekce. Jedná se o velice účinnou látku, která dokáže ve vodě vyhubit takřka všechny mikroorganismy. Pokud vám chlór příliš nevoní nebo vaší kůží až příliš dráždí, existují i jiné alternativy. Velice populární jsou přípravky s kyslíkem. Ty jsou sice dražší než preparáty s chlórem, ale na druhou stranu nemají prakticky žádné vedlejší účinky a také žádným způsobem nezapáchají.
Chcete-li si při plavání zavzpomínat na loňskou dovolenou u moře, můžete zvolit méně tradiční druh dezinfekce v podobě mořské soli. Ta je poměrně účinná, ovšem ne sama o sobě. K tomu, aby skutečně dokázala hubit různé mikroskopické škůdce je zapotřebí, aby se dokonale rozpustila, a to bez vhodné solmizační jednotky nepůjde. Samotná sůl se dá pořídit velice levně, ale problémy mohou být právě se zmiňovanou jednotkou, která není zrovna nejlevnější. Stojí od několika tisícovek až po několik desítek tisíc, což je finančně náročné pro většinu Čechů. Pro menší typy bazénů je možné použít i méně účinné levnější typy, ale pokud máte na zahradě bazén velkých rozměrů, bez vyšší investice se asi neobejdete. Alespoň v případě, kdy budete chtít použít sůl jako dezinfekci .
Používání dezinfekce samo o sobě nestačí, je potřeba dokoupit ještě preparáty, které narovnávají hladinu pH vody. Jak v případě příliš kyselého, tak i příliš zásaditého prostředí se určité typy bakterií jednodušeji množí, a to rozhodně nechcete. Navíc kyselá i zásaditá voda může poškodit některé kovové části bazénu, takže udržovat vodu v perfektním stavu se vyplatí i z finančního hlediska.